Trwają prace związane z realizacją umowy zawartej z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

Muzeum Pamięci Sybiru_plansza_FHD

Majówka majówką, Boże Ciało też już za nami, a nasz zespół bardzo ciężko pracował przygotowując się do realizacji kolejnego muzealnego projektu. Tym razem podpisaliśmy umowę na realizację zadania związanego z instalacją oświetlenia multimedialnego siedziby Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku wraz z jej zaprojektowaniem, mappingiem oraz zainstalowaniem sprzętu.

W zakresie Group AV m.in.:

  • opracowanie dokumentacji projektowej systemu oświetlenia elewacji Muzeum wraz z projektem zagospodarowania terenu,
  • dokumentacja projektowa systemu projekcji mappingu wraz z projektem zagospodarowania terenu,
  • projekt zawartości multimedialnej (scenariusz, storyboard, ilustracje),
  • wykonanie systemu oświetlenia elewacji zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego projektem wykonawczym,
  • wykonanie systemu projekcji mappingu zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego projektem wykonawczym,
  • produkcja treści multimedialnych / animacji przeznaczonych do wyświetlania na ścianie do mappingu budynku Muzeum.

O Muzeum:

Jednym z głównych przedmiotów działań Muzeum Pamięci Sybiru jest upowszechnianie wiedzy związanej z tematyka deportacji i losów Polaków na Sybirze.

Muzeum Pamięci Sybiru to jedyna placówka w Polsce, a być może i na świecie, całkowicie poświęcona ludziom, którzy od końca XVIII, aż do połowy XX wieku byli zsyłani w głąb Rosji i deportowani do Związku Sowieckiego. W Muzeum opowiadają o tych, którzy przed rewolucją rosyjską odkrywali i aktywnie uczestniczyli w zagospodarowaniu ogromnych obszarów Syberii. Opowieść w płynny sposób łączy narrację historyków ze wspomnieniami uczestników i świadków zdarzeń. Ukazuje dramatyczne emocje ukryte w zwykłych na pozór przedmiotach, a równocześnie przenosi zwiedzających w całkowicie wirtualną przestrzeń Sybiru.

Muzeum Pamięci Sybiru to wspólne dzieło pokolenia Sybiraków i ich wnuków, którzy razem opowiadają światu o ludziach rzuconych przez los w olbrzymią otchłań rozciągającą się między górami Ural, a Oceanem Spokojnym, w otchłań ludzkiego upadku i nieludzkiej wręcz siły przetrwania: gdzieś między Syberię a Sybir.

Poprzez pryzmat losów Polaków i innych obywateli wielonarodowej Rzeczypospolitej, Muzeum pokazuje uniwersalne prawdy o ludzkim okrucieństwie i o braterskiej sile przetrwania, o ideologicznym szaleństwie totalitaryzmów, i o podstawowych wartościach moralnych wypracowanych przez cywilizację.

Więcej o Muzeum: https://sybir.bialystok.pl/eum Pamięci Sybiru