Projekt i wizualizacja Muzeum Widzewa zaprezentowane na konferencji w Łodzi

Widzew FHD

Projekt i wizualizacja Muzeum Widzewa zaprezentowane na konferencji w Łodzi

W środę 9 września na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 przed szerokim gronem zaproszonych gości zaprezentowaliśmy projekt oraz wizualizację powstającego Muzeum Widzewa.

Projekt i wizualizację Muzeum prezentowali Sławomir Skowroński, dyrektor handlowy firmy Group AV, a także Dominik Budyn, architekt będący autorem projektu.

Wnętrze Muzeum zostanie podzielone na cztery strefy. Pierwsza z nich – pod nazwą „Początek” – będzie nawiązywać do początku XX wieku, kiedy powstawał Widzew. Znajdą się tam liczne nawiązania do środowisk robotniczych, z których wywodzi się klub. Druga strefa – „Stara hala” – będzie przypominała wyglądem starą halę sportową, a znajdą się w niej pamiątki dotyczące wszystkich sekcji Widzewa. W trzeciej strefie – pod nazwą „Wielki Widzew” – znajdą się eksponaty z okresu począwszy od lat 70. do lat 80. i niezapomnianych występów czerwono-biało-czerwonych w europejskich pucharach. Będzie to strefa poświęcona wyłącznie piłce nożnej, a honorowe miejsce zajmie tam sekcja dotycząca prezesa Ludwika Sobolewskiego. W strefie czwartej – „Stadion” – prezentowana będzie najnowsza historia Widzewa.

– Warto podkreślić, że dzięki wpisaniu Muzeum Widzewa na listę ministerstwa kultury znajdujące się w niej eksponaty będą chronione prawnie. Nikt nie będzie mógł ich zabrać – powiedział Dominik Budyn– autor aranżacji muzeum

Ekspozycja w Muzeum będzie mobilna, a więc będzie można ją łatwo wymienić, np. przy okazji przypadającego za rok 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski zdobytego przez Widzew. – To świetna inicjatywa, potrzebna nie tylko Łodzi, ale i całej Polsce, bo kibice Widzewa są wszędzie. Mam wiele pomysłów na funkcjonowanie Muzeum, którymi bardzo chętnie się podzielę – mówił komentator i poseł Tomasz Zimoch, który nie mógł stawić się na konferencji osobiście, ale przesłał uczestnikom wiadomość video. Zgłosił się również jako wolontariusz do oprowadzania wycieczek po Muzeum.

więcej o konferencji w materiale filmowym:

https://www.youtube.com/watch?v=SzXoZ9V5LvY

 

więcej informacji w mediach:

https://widzew.com/-/projekt-muzeum-widzewa-zaprezentowany

https://expressilustrowany.pl/projekt-muzeum-widzewa-lodz-zaprezentowany-galeria-zdjec/ar/c2-15171082