Podpisanie umowy na realizację wystawy stałej Centrum Edukacji Komunikacyjnej na terenie siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy

WORD Bydgoszcz 2

Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie, wykonanie, montaż oraz uruchomienie wystawy stałej Centrum Edukacji Komunikacyjnej na terenie siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

Przed nami kolejne wyzwanie.

W zakresie Group AV m.in.:

  • Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowej wystawy,
  • Opracowanie szczegółowych projektów aplikacji i treści multimedialnych,
  • Wdrożenie zaprojektowanych i zaakceptowanych przez Zamawiającego projektów i rozwiązań,
  • Wykonanie wystawy stałej wraz z wykonaniem kontentów i grafik, instalacją i uruchomieniem kompletnych systemów audiowizualnych i oświetlenia,
  • Prowadzenie szkolenia pracowników w zakresie obsługi systemów  i aplikacji,
  • Zapewnienie obsługi serwisowej wystawy stałej w okresie obowiązywania gwarancji,

ZAŁOŻENIA CENTRUM

Centrum Edukacji Komunikacyjnej ma stanowić pomoc dydaktyczną dla pracowników WORD przy nauce zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Do tej pory spotkania edukacyjne odbywały się w szkołach i przedszkolach przy użyciu klasycznych pomocy dydaktycznych.

Umiejscowienie Centrum na terenie WORD daje możliwość podniesienia poziomu edukacji najmłodszych, a zastosowanie w nim interaktywnych stanowisk multimedialnych sprawia, że dzieci dużo chętniej przyswajają nową wiedzę w postaci zabawy.

Całość ekspozycji utrzymana jest w pastelowych, przyjaznych oku, odcieniach. Grafiki na ścianach i podłodze stanowią element zarówno dekoracyjny, jak i edukacyjny a stanowiska multimedialne zachęcają do interakcji.

Centrum ma za zadanie wprowadzić dzieci do świata ruchu drogowego edukując je za pomocą zabawy w trzech najważniejszych dziedzinach:

– zasady ruchu drogowego

– bezpieczeństwo w ruchu drogowym

– pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Podstawą programową do merytorycznych treści Centrum jest dotychczasowy program edukacyjny realizowany przez WORD rozszerzony o treści uzgodnione z wykonawcą na etapie realizacji.

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA CENTRUM

Całość ekspozycji składa się ze stanowisk fizycznych oraz multimedialnych lub łączących obie te funkcje.

Stanowiska zaprojektowane są w taki sposób. By nawet dzieci nie potrafiące czytać były w stanie korzystać z nich samodzielnie lub pod okiem opiekuna. W miarę możliwości treści przekazywane na stanowiskach opatrzone są symbolami i rysunkami zrozumiałymi dla najmłodszych dzieci a narracja prowadzona jest przez lektora.

Oś narracji stanowią sytuacje drogowe z którymi dzieci mogą zetknąć się podczas swojej codziennej aktywności np. w drodze do szkoły. Narracja na stanowiskach prowadzona jest przez rysunkowe postaci dzieci lub zwierzątek, które odkrywają przed nimi sekrety prawidłowego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Głównym bohaterem narracji jest postać Wordusia – zebry stanowiącej maskotkę WORD, który ma kojarzyć się dzieciom jako ekspert w tej dziedzinie.

Narracja prowadzona jest w sposób zwięzły dostosowany do wieku zwiedzających i okraszona licznymi humorystycznymi akcentami. Czas spędzony w centrum ma kojarzyć się dzieciom z pozytywnymi emocjami i dobrą zabawą jak wizyta w kinie czy parku rozrywki.

 

źródło wizualizacji: http://word.bydgoszcz.pl/ OPZ 2022/BZP 00143316