Podpisanie umowy na kompleksową realizację nowej wystawy stałej “Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli” dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

W dniu 15 czerwca podpisaliśmy umowę na realizację nowej ekspozycji stałej “Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli” dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Zakres zadania obejmuje realizację wystawy stałej w nowoczesnej aranżacji z zastosowaniem multimediów, w tym projekcji holograficznych, filmów edukacyjnych, lightbox’ów, monitorów dotykowych, nagłośnienia, a także oświetlenia ekspozycyjnego zgodnie z projektem wykonawczym nowej ekspozycji stałej „Zamek szydłowiecki. Wokół Mecenatu dawnych właścicieli” w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Celem wystawy jest przedstawienie w multimedialnej i ikonograficznej oprawie aktywności rodów magnackich związanych z Szydłowcem w kształtowaniu siedziby i jej otoczenia. Wystawa zlokalizowana będzie w najstarszej części zamku, pochodzącej z lat 1470- 1480, w 3 komnatach o łącznej powierzchni ok. 83 m2, ozdobionych stropem belkowo-kasetonowym (częściowo rekonstruowanym).

Źródło wizualizacji: https://mlimszydlowiec.bip.net.pl/?a=200

Źródło foto: Group AV

Więcej o Muzeum:

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu (muzeuminstrumentow.pl)