Otwarcie wystawy stałej w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze

Muzeum w Sobiborze 15

Otwarcie wystawy stałej w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze

Kolejny sukces realizacyjny Group AV! Miesiące ciężkiej pracy za nami.

Od tego miesiąca została udostępniona dla zwiedzających zrealizowana przez naszą firmę wystawa stała w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze, gdzie w latach 1942–1943 funkcjonował niemiecki obóz zagłady, w którym zamordowano ok. 180 tys. Żydów.

Wystawa została poświęcona historii tego obozu zagłady. Została usytuowana w przeszklonej sali nowo wybudowanego w Sobiborze budynku muzealnego.

Centralną część wystawy stanowi gablota, w której eksponowane jest przeszło 500 muzealiów wydobytych z ziemi podczas prac archeologicznych. Wśród nich można zobaczyć przedmioty osobiste należące do ofiar oraz artefakty związane z eksterminacją, elementy wyposażenia obozu oraz infrastruktury obozowej”

Przestrzeń ekspozycji została podzielona na poszczególne działy tematyczne opisujące powstanie, funkcjonowanie i likwidację niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze.

Obóz zagłady “SS – Sonderkommando Sobibór” był jednym z trzech obozów zagłady (obok Treblinki i Bełżca) powstałych w ramach Akcji Reinhardt, czyli zrealizowanej w sposób zaplanowany przez hitlerowców operacji, mającej na celu wymordowanie całej ludności żydowskiej pozostającej na terenie Generalnego Gubernatorstwa i deportowanej w ten rejon.

Więcej o realizacji:

https://www.youtube.com/watch?v=FxZcRwgWE_w

http://www.sobibor-memorial.eu/pl/news/realizacja_wystawy_stalej_w_muzeum/1242

https://kurierlubelski.pl/budowa-muzeum-w-sobiborze-bliska-ukonczenia-plany-moze-pokrzyzowac-epidemia/ar/c1-14981385

 

Więcej o zwiedzaniu wystawy W OKRESIE PANDEMII WYWOŁANEJ KORONAWIRUSEM SARS-COV-2:

http://www.sobibor-memorial.eu/pl/news