Czy biura wymagają zmian ?

BIIURO WYMAGA ZMIAN

Według naszych obserwacji i nieustannych rozmów z klientami zdecydowanie tak.

Projektowaniem nowoczesnych przestrzeni biurowych zajmujemy się już przeszło 20 lat. Zrealizowaliśmy kompleksowo wiele inwestycji i widzimy, że przez ten okres zmieniało się i to bardzo. Nowe biurowce, nowe przestrzenie i zupełnie inne podejście do wymagań ergonomicznego i przyjaznego miejsca codziennej pracy oraz spotkań. Funkcjonalność sprzętu audiowizualnego, stającego się coraz ważniejszym elementem każdej sali spotkań, jest coraz bardziej postrzegana jako jedna z bardziej kluczowych w projekcie nowoczesnej sali. Dawnej  kwestie związane z multimediami były opracowywane dopiero po etapie wykańczania powierzchni. Obecnie założenia funkcjonalne systemów AV są omawiane już na etapie koncepcji Inwestycji.

Obecne projektowanie coraz bardziej zróżnicowanych przestrzeni jest nastawione na wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych spełniających wymagania najbardziej wymagających użytkowników.

Zastosowanie np. automatyki budynkowej (BMS) zintegrowanej z systemem prezentacji audiowizualnej jest wyraźnym trendem, który funkcjonuje na rynku już od kilkunastu lat. Bez tego ciężko wyobrazić sobie dzisiaj nowoczesny system zarządzania salami. Zajmujemy się doborem odpowiednich technologii integrujących systemy automatyki budynkowej z systemami audio-video ze sobą.

Odpowiedzią na rozwiązania dedykowane głównie pracownikom, którzy sporadycznie pracują w biurze jest zaprojektowanie tzw. „stanowisk rotacyjnych” zintegrowanych z prostym w obsłudze systemem rezerwacji biurek. Temat rezerwacji sal jest już dobrze znany naszym klientom. Pandemia przyspieszyła rozwój i wdrożenia związane z rezerwacją stanowisk pracy. Coraz więcej producentów opracowuje ciekawe w tym zakresie rozwiązania. Szkolimy się regularnie i pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniego systemu rezerwacji sal i rezerwacji biurek.

Rynek związany z wyposażaniem sal spotkań i sal konferencyjnych zdecydowanie się zmienia. Podejście naszej firmy do projektowania musi się do tych zmian dostosować.

Przy projektowaniu biura ważne jest zrozumienie indywidualnych potrzeb każdego z klientów. Gdy proces wyboru funkcjonalności czy rozwiązania związanego z systemem audiowizualnym wchodzi na etap koncepcji lub projektu wykonawczego rolę przejmuje nasz niezawodny Dział Projektowy. Praca nad stworzeniem optymalnego projektu wyposażenia biura bywa często czasochłonna. Wymaga z naszej strony dużej elastyczności, kompromisów, a dość często ponownego szukania rozwiązań.

W biurach pojawiło się coraz więcej nowoczesnych przestrzeni związanych z konsumpcją (kuchnie, kantyny),  pokoje gier, pokoje relaksu czy pokoje masażu. Nowością, która pojawiła się w ostatnich latach są show-roomy czy własne studia nagrań do produkcji i emisji szkoleń on-line.

Małe i średniej wielkości sale spotkań, duże sale konferencyjne przechodzą obecnie znaczną metamorfozę. Częste spotkania za pośrednictwem połączeń audio i video konferencyjnych nikogo już nie dziwią. Są już na porządku dziennym. Nie są to już tylko rozwiązania dla bardziej zamożnych korporacji. Klasyczny laptop wraz z oprogramowaniem do połączeń video konferencyjnych posiada już niemal każdy. Rolą Group AV  jest pomóc klientom rozszerzyć te systemy o dodatkowe rozwiązania np. kamerę z automatycznym naprowadzaniem i śledzeniem mówcy czy dodatkowy osprzęt audio niezbędny do zoptymalizowania funkcjonalności systemu.

W dobie tak wielu możliwości oferowanych przez producentów zaprojektowane rozwiązania muszą być przemyślane i powinny przewidywać standard na minimum  2-3 lata do przodu.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie nowych rozwiązań w biurach, które wymagają zmian i nowoczesnego podejścia do projektowania.

Zespól GROUP AV.