Muzeum Piaśnickie w Wejherowie

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie

Kompleksowa realizacja projektu wykonawczego wystawy stałej w Villi Musica – docelowej siedzibie Muzeum Piaśnickiego przy ul. Ofiar Piaśnicy 6 w Wejherowie” dla Muzeum Stutthof w Sztutowie Niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady ( 1939-1945).

Villa Musica w sposób szczególny związana jest ze zbrodnią piaśnicką. Zbudowana została w 1926 roku przez Franciszka Panka, lekarza i działacza społecznego Wejherowa. Swą architekturą nawiązuje do dworku Józefa Piłsudskiego „Milusin” w Sulejówku. W okresie przedwojennym willa pełniła funkcję salonu kulturalnego miasta.

W roku 1939 obiekt zajęli Niemcy. Urządzili tu lokalną siedzibę Gestapo, która stała się miejscem koordynowania działań związanych z egzekucjami w Piaśnicy. W piwnicach domu i ogrodzie magazynowano odzież i przedmioty zrabowane zamordowanym.

Integralną częścią działalności muzeum jest sfera naukowo-badawcza. Muzeum zainicjowało zagraniczne kwerendy w archiwach, które pozwolą na odkrycie nowych faktów związanych ze zbrodnią piaśnicką.

W zakresie Group AV m.in.:

  • realizacja dostaw i montaż elementów scenograficznych, mebli oraz gablot ekspozycyjnych,
  • dostawa i montaż oświetlenia ekspozycyjnego,
  • dostawa i montaż systemów multimedialnych,
  • produkcja i wdrożenie treści multimedialnych,
  • Wsparcie serwisowe

Więcej o Muzeum:

https://muzeumpiasnickie.pl/