Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Kompleksowa realizacja wystawy w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu w projekcie pn. „Aranżacja i realizacja stałej wystawy Muzeum Historii Radomia wraz z wyposażeniem pomieszczeń nieekspozycyjnych w zabytkowych kamienicach Gąski i Esterki w ramach instytucjonalnych Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu”

Muzeum Historii Radomia to nowoczesna ekspozycja, łącząca tradycyjną formę muzeum z multimediami. W zabytkowych wyremontowanych kamienicach radomskiego Rynku powstała efektowna, trzykondygnacyjna wystawa, będąca efektem zarówno pracy historyków oraz muzealników, jak i specjalistów od identyfikacji wizualnej.

Bogate, ponadtysiącletnie dzieje Radomia przedstawione zostały zarówno za pomocą historycznych artefaktów, jak i licznych filmowych i fotograficznych aplikacji (w dużej części dźwiękowych), łączących walor edukacyjny z grą i zabawą.

Na trzech kondygnacjach, poczynając od piwnic, zaprezentowano dzieje Radomia od IX wieku (budowa piastowskiego grodu na Piotrówce) do końca II wojny światowej (ostatnim epizodem prezentowanym w naszym Muzeum jest słynne rozbicie więzienia Urzędu Bezpieczeństwa 9 września 1945 roku).

W zakresie Group AV m.in.:

  • wykonanie projektu ekspozycji w tym w szczególności wykonanie projektów wykonawczych wszystkich stanowisk składowych oraz wykonanie projektów wykonawczych przedstawiających koncepcję wizualną i stylistyczną całej ekspozycji, w tym aranżację stanowisk w przestrzeni
  • dostawa wyposażenia i realizacja wystawy stałej Muzeum Historii Radomia, a w tym w szczególności sprzęt multimedialny, stanowiska interaktywne, zabudowy scenograficzne, gabloty, animacje komputerowe, aplikacje, wirtualna rzeczywistość, system zarządzania ekspozycją

 

Więcej o Muzeum:

http://www.muzeum.edu.pl/