Muzeum Fabryki Norblina w Warszawie

Kompleksowa realizacja stanowisk multimedialnych w przestrzeniach Muzeum Fabryki Norblina.

Muzeum prezentuje dzieje jednego z największych przedsiębiorstw metalurgicznych dawnego Królestwa Polskiego oraz niecodzienną i barwną historię spolszczonych gałęzi francuskiej rodziny Norblinów i niemieckiej rodziny Wernerów.

Muzeum to otwarta przestrzeń, na którą składa się z 10 zabytkowych budynków, 50 maszyn i urządzeń, które po latach wróciły na swoje miejsce, a także kolekcja platerów-norblinianów produkowanych w dawnych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner.

Muzeum Fabryki Norblina opowiada o losach miejsca zwanego dziś Fabryką Norblina. Historia działki mieszczącej się przy ulicy Żelaznej 51/53 w Warszawie zaczęła się pod koniec XVIII wieku. Wtedy tereny te zakupił Franciszek Ryx – kamerdyner, zaufany, człowiek do zadań specjalnych ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na zakupionej ziemi wybudował wille z dwiema oficynami oraz założył, modny wówczas, ogród w stylu angielskim. Jego spadkobierca – noszący to samo imię i nazwisko – Franciszek Ryx o przydomku „Major” od stopnia nadanego mu w wojskach napoleońskich, rozbudował jedną z oficyn o piętro tworząc z niej kamienicę mieszkalną.

W zakresie Group AV m.in.:

  • projekty wykonawcze,
  • dostawa i montaż sprzętu audiowizualnego (m.in. wielkoformatowe ekrany LED, projektory, monitory wielkoformatowe, lunety czasu, itp.),
  • produkcja i wdrożenie kontentu multimedialnego i aplikacji,
  • dostawa i montaż elementów konstrukcyjnych i scenograficznych,
  • integracja systemów multimedialnych z oświetleniem,
  • Wsparcie serwisowe.

Więcej o Muzeum:

https://muzeumfabrykinorblina.pl/